Kurslar / Hizmetler

IELTS Online Özel Ders

İnternet üzerinden IELTS dersi almak için Whatsapp numaramdan (0542 733 77 09) ulaşınız. Whatsapp mesajı için buraya tıklayın.

Yüz yüze görüşme için İzmir Yediiklim akademiyi ziyaret ediniz.

Öğrencim olup olmadığınız fark etmeksizin IELTS konusunda her türlü sorunuz için bana ulaşabilirsiniz. Yazdığınız essay için kabaca puan tahmini  vb. içerikler de dahil!

Kimler IELTS eğitimine katılıyor?

  • THY 2. pilot adayları (6 bant skoru)
  • Yurtdışında çalışmayı amaçlayan doktorlar – hemşireler (7 ve 7+ bant skoru)
  • Yurtdışında lisans, yüksek lisans ve doktora programlarına dahil olmak isteyenler (6, 6.5, 7, 7.5 bant skoru)
  • Çeşitli üniversitelerin hazırlık atlama sınıflarını geçmek isteyenler (5.5, 6, 6.5 bant skoru)
  • Avustralya, Kanada, İngiltere, Yeni Zelanda için göçmenlik başvurusu (6 ve 8.5 arası bant skorları)

Derslere bilgisayar, tablet veya akıllı telefonunuzdan katılabilirsiniz. Tüm dersler kayıt altına alındığı için dilediğiniz kadar tekrar edebilirsiniz.

IELTS Özel Ders İçeriği

Dersler aksi bir ihtiyaç olmadığı taktirde writing ve speaking ağırlıklı işlenmektedir. Reading ve Listening soru türlerindeki tuzaklar ve teknikler de ele alınmaktadır. Ders esnasında benim ekranım tahta ve kitap olarak kullanılıyor. Sesli ve görüntülü iletişim devam ediyor.

Ders gün ve saatleri ortaklaşa belirlenmektedir.

Hedefler
ReadingBaşlık eşleştirme, detay eşleştirme, true false not given, boşluk doldurma, çoktan seçmeli gibi soru gruplarını detaylıca inceliyoruz. Örnek sorular çözüyor ve akabinde sadece yanlış yaptığınız soruları analiz ediyoruz.
ListeningSection 1: Boşluklara gelen kelimeleri tahmin ediyoruz.

Section 2: Harita için gerekli kalıpları, çoktan seçmeli sorulardaki tuzakları ve eşleştirme sorularında yapılması gerekenleri inceliyoruz.

Section 3: Çıkarım gerektiren sorularda yapılması gerekenleri inceliyoruz. Şıklarda hangi kelimelerin daha önemli olduğunu anlamak için çalışmalar yapıyoruz.

Section 4: Eylemler başta olmak üzere eş anlamlı kelimeleri ayırt etmeye çalışıyoruz.
WritingAkademik Task 1: Bar chart, line graph, table, pie chart map, diagram için örnekler yazıyor, kelime ve kalıp listesi çıkartıyoruz. Akabinde sizin yazdıklarınızı değerlendiriyoruz.

General Task 1: Formal, semi-formal ve informal mektuplara örnekler yazıyoruz. Şikayet, izin, rica, bilgilendirme, değişim, öneri gibi başlıklar altında cümle kalıpları çıkartıyoruz.

Task 2: Opinion, discussion, problem solution, cause effect, advantage disadvantage ve 2 sorulu essay kombinasyonlarına hazırlanıyoruz. İlk örnekleri detaylıca anlatarak yazıyorum, ve ardından sizin yazdıklarınızı değerlendiriyoruz. Varsa sistematik gramer hatalarını düzeltiyoruz. Giriş, body ve kapanış paragrafı yazmayı öğreniyoruz. Cümleler arasında bağlantı sağlayan kelimeleri çalışıyoruz.
SpeakingHangi soruların çıkacağı kabaca belli. Her bir konu başlığı için size özel cevaplar hazırlıyor ve bolca pratik yapıyoruz. Bunları çalışarak sınavda sürpriz yaşamıyorsunuz.

Daha fazla bilgi için lütfen Whatsapp veya SMS (5427337709) vasıtasıyla veya doğrudan arayarak (tercihen) ulaşınız.

Yaklaşık writing puanınızı, sizin gönderdiğiniz bir yazı örneğiyle tahmin etmek faydalı olabilir. Dilerseniz aşağıdaki essay konularından birini seçerek bana bir yazı iletebilirsiniz. Yazı esnasında formata değil, içeriğe odaklanmanızı ve sözlük kullanmamanızı öneririm. Yazıyı bana whatsapp fotosu olarak atabilirsiniz.

  • Many people associate money with happiness and argue that the more you have, the happier you are. Do you agree with this opinion?
  • The cost of living has significantly risen in many countries. What kind of effects will this trend have on individuals and the society? What should be done to cope with them?
  • Nowadays, the majority of people socialize via the internet. Do you think the advantages of this trend outweigh its disadvantages?

Kelime uygulaması

Ergin Hoca kelime uygulamasıyla ücretsiz bir şekilde akademik kelimeleri öğrenmek için tıklayın.

IELTS hakkında en çok sorulanlar

IELTS altyapısı nasıl gelişir?

Örnek IELTS dersleri için YouTube kanalımı ziyaret ediniz.