IELTS

IELTS uzay araştırmaları sorusu ve örnek fikirler

Some people argue that money allocated to space research is unjustified and that there are other ways to use it in a more beneficial way. What is your opinion?

Bazı kişiler uzay araştırmalarına ayrılan paranın gereksiz olduğunu ve bu parayı daha faydalı bir şekilde kullanmak için başka yöntemler olduğunu öne sürüyor. Sizin görüşünüz nedir?

Yukarıdaki essay sorusuna sadece uzay araştırmalarının faydaları ve eksik yönleri açısından yaklaşmak yetersiz kalacaktır. Argümanlarımızı buraya harcanan para miktarı üzerinden oluşturmamız gerekir. Aksi taktirde, konu dışına çıkma veya yetersiz yanıt verme riskiyle baş başa kalırız.

Örnek fikirler:

KatılıyorumKatılmıyorum
Uzay araştırmaları sonuç vermiyor. Yıllardır araştırma yapılıyor. Sonuç sıfır. Başka canlılar veya yaşanabilir gezegenler bulamadık. Uzay araştırmaları sayesinde internet, uydu gibi yeni teknolojiler geliştiriyoruz. Bunların maddi getirisi harcanandan çok daha fazla.
Para; eğitim, sağlık gibi alanlara harcanırsa garanti bir şekilde fayda sağlarız. Gezegenimiz yok olacak. Başka bir gezegen bulamazsak yok olacağız. Hayatta kalma mücadelesi için harcanan paranın önemi yoktur. Diğer her alandan daha fazla önceliğe sahiptir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.