IELTS

IELTS writing eğitim ve başarı sorusu

It is argued by some people that university education has nothing to with success in the business world. To what extent do you agree or disagree?

Bazı insanlar tarafından üniversite eğitiminin iş dünyasındaki başarıyla hiç alakası olmadığı öne sürülüyor. Buna hangi ölçüde katılıyor veya reddediyorsunuz?

Opinion essay yazarken taraf tutmak zorunda değilsiniz. İki tarafa da kısmen katılabilirsiniz. Bu soruda ek olarak iş dünyasında başarı için gereken ekstra özellikleri de sıralayabilirsiniz.

KatılıyorumKatılmıyorumAlternatif Özellikler
İş dünyasında risk payı yüksektir. Risk alma yetisinin eğitimle alakası pek yoktur.Ürün veya hizmet anlamında yenilik için uzmanlaşma gerekir. Bu da üniversite eğitimiyle mümkün olabilir. Yeterli sermaye sahibi olmadan iş dünyasında tutunmak neredeyse olanaksızdır. Eğitimsiz ama sermaye sahibi kişiler pazara hakim olabilir.
İş dünyasındaki yoğun rekabete dayanabilmek için güçlü bir karakter gerekir. Bu eğitimle aktarılamaz bir özelliktir.Kapsamlı bir network kurabilmek için üniversite eğitimi en büyük fırsattır. Bu dönemde tanıştığınız kişiler gelecekteki başarınızı temelden etkiler.Ürünü ve hizmeti yaratıcı bir şekilde pazarlayabilmek gerekir. Hedef kitlenin dikkatini çekmeyi başaran kişiler rakiplerini geride bırakır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.