IELTS Çıkmış Speaking Soruları

IELTS çıkmış speaking soruları: Ödünç Eşya & Yardım

Part 1 – Interview

Have you ever had to borrow anything from your friends? Was it embarrassing to do so? Hiç arkadaşlarınızdan bir şey ödünç almak zorunda kaldınız mı? Böyle yapmak utanç verici miydi?

Are you comfortable lending your belongings to others? Is there anything you would not like to share? Eşyalarınızı başkalarına ödünç vermek konusunda rahat mısınız? Paylaşmak istemeyeceğiniz herhangi bir şey var mıdır?

Would you let a complete stranger use your smartphone? What problems may arise out of this? Tamamıyla yabancı birinin akıllı telefonunuzu kullanmasına izin verir miydiniz? Bu durum sebebiyle hangi problemler ortaya çıkabilir?

Do you think that friends should be able to borrow money from each other? What should be the upper limit? Sizce arkadaşlar birbirinden ödünç para alabilmeli mi? Üst limit ne kadar olmalı?

Part 2 – Presentation

Talk about a person who helps others in his or her spare time. Boş zamanında başkalarına yardım eden birisi hakkında konuşun.

You should say:

Who this person is? Kimdir?

What does she / he do? Ne yapar?

Why does she / he help others? Başkalarına niye yardımcı olur?

And explain how do you feel about him or her. Onun hakkında ne hissettiğinizi açıklayın.

Part 3 – Discussion

Why are some people more inclined to help others? Is it a matter of choice or a genetic tendency? Bazıları neden diğerlerine yardım etmeye daha yatkındır? Bu bir tercih sebebi mi yoksa genetik bir yatkınlık mıdır?

How can we help other beings in the community? Should we do it individually or via charities? Toplumdaki diğer canlılara nasıl yardım edebiliriz? Bunu bireysel olarak mı yoksa dernekler vasıtasıyla mı yapmalıyız?

Do you think people used to help each other more in the past? Sizce insanlar birbirine eskiden daha mı fazla yardım ederdi?

Which public services, such as libraries or healthcare centers, are available to the citizens in your own district? Kendi mahallenizde kütüphane ve sağlık ocakları gibi hangi kamu hizmetleri vatandaşların kullanımına açıktır?

Which age group has the right to benefit more from the public services? Hangi yaş grubu sağlık hizmetlerinden daha fazla faydalanma hakkında sahiptir?

Who should be responsible for funding local public services: The government and local charities? Bölgeye özgü kamu hizmetlerinin masraflarını kim karşılamalı: hükümet mi yoksa yerel dernekler mi?

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.