IELTS

IELTS çıkmış speaking soruları: Zaman

Part 1 – Interview

Do you think we all need leisure time? How often? Sizce hepimiz boş zamana ihtiyaç duyar mıyız? Hangi sıklıkta?

What do you prefer to do in your leisure time? Does it ever differ? Boş zamanınızda ne yapmayı tercih edersiniz? Hiç farklılık gösterir mi?

What did you enjoy doing in your free time as a child? Are they still the same? Çocukken boş zamanınızda ne yapmaktan hoşlanırdınız? Hala aynılar mı?

Do you prefer to spend your free time in the company of others or alone? Has it always been the same? Boş zamanınızı diğer insanlarların eşliğinde mi yoksa yalnız mı geçirmeyi tercih edersiniz? Her zaman aynı mı olmuştur?

What is the most common leisure activity in your country? Does it differ by age groups? Ülkenizdeki en yaygın boş zaman aktivitesi nedir? Yaş grubuna göre değişir mi?

Do people in your country get two off days a week? Do you have to work or study at the weekends? Ülkenizdeki insanlar haftada iki boş güne sahip midir? Hafta sonları çalışmak veya okula gitmek zorunda kalır mısınız?

Part 2 – Presentation

Talk about something you want to do, but have not done yet Yapmak istediğiniz fakat henüz yapamadığınız bir şey hakkında konuşun

You should say:

what it is nedir

why you want to do it neden yapmak istiyorsunuz

who else knows about it başka kim biliyor

why you have not done it niye yap(a)madınız

Part 3 – Discussion

Do we all need to plan our time? What would happen otherwise? Hepimiz vaktimizi planlamalı mıyız? Aksi taktirde ne olur?

Why do some people fail to manage their time efficiently? What do they lack? Bazı insanlar neden vakitlerini verimli bir biçimde yönetmekte başarısız oluyorlar? Neyi eksik yapıyorlar?

Do you think efficient time management skills are more likely to lead into success? How can we acquire them? Sizce etkili zaman yönetimi becerilerinin başarıya yol açması daha mı olasıdır? Onları nasıl edinebiliriz?

What techniques can be employed to manage our time efficiently? Do they all work the same? Zamanımızı verimli bir şekilde yönetmek için hangi teknikler kullanılabilir? Hepsi aynı mı etki gösterir?

Do you think that technology consumes more time than it saves? Does this depend on individual use? Sizce teknoloji tasarruf sağladığından daha mı fazla zaman tüketir? Bu bireysel kullanıma mı bağlıdır?

Most people seem to suffer from lack of time. Why is it the case? What can be done to prevent this? Çoğu insan zaman sıkıntısı çekiyormuş gibi görünüyor. Bu niye böyledir? Bunu engellemek için ne yapılabilir?

Why do modern people seem to have less time than those in the past? Is it a positive or a negative development? Modern insanlar neden geçmiştekilerden daha az zamana sahipler? Bu iyi mi yoksa kötü bir gelişme midir?

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.