7 replies »

 1. Reblogged this on Salih Buğra ZENGİN / bluetime93 and commented:
  Bağışıklık Sistemi’nin işlerinden birisi bizi zararlı bakterilerden korumaktır. Ve probiyotikler olarak adlandırdığımız faydalı organizmalar bu çabaya birkaç yönden katkı sağlarlar. Bağırsakta, faydalı bakterin güçlü popülasyonu, zararlı bakterilerin gelişim göstermelerini zorlaştırarak onları kapı dışarı eder / dışarı iteler. Ek olarak, probiyotik bakteriler kendi bağışıklık hücrelerimizin faaliyetlerini etkileyebilir ve hücreden hücreye sinyalleşmeyi, koruma işlevini ve iltihaplanmayı düzenleyebilir.

  Liked by 1 kişi

 2. Bağışıklık sisteminin görevlerinden biri, zararlı bakterilerden bizi korumaktır. Ve bizim ‘probiyotikler ‘ olarak adlandırdığımız yararlı organizmalar , bu caba için birçok şekilde katkı sağlarlar. Bağırsakta yararlı bakterilerin sağlam bir nüfusu , onların gelişmesini daha zor hale getiren zararlı bakterileri dışarıya itelemeye yardımcı olur. İlaveten, probiyotik bakteriler ; bizim kendi bağışıklık hücrelerimizin faaliyetini , hücreden hücreye sinyal vermeyi , bariyer işlevini ve iltihaplanmayı düzenlemeyi etkileyebilir.

  Liked by 1 kişi

 3. Bağışıklık sisteminin görevlerinden biri zararlı bakterilerden bizi korumaktır.Ve probiyotik olarak adlandırdığımız faydalı organizmalar birkaç yolla bu çabaya katkı sağlar.Bağırsakta,yararlı bakterilerin kuvvetli bir nüfusu,zararlı bakterilerin gelişmesini zorlaştırarak onları dışarı itmeye yardımcı olabilir.Ek olarak,probiyotik bakteriler,hücreden hücreye sinyalleşmeyi,koruma işlevini ve iltihaplanmayı düzenleyerek kendi bağışıklık hücrelerimizin faaliyetini etkileyebilir.

  Liked by 1 kişi

 4. Bağışıklık sisteminin görevlerinden birisi de zararlı bakterilerden bizi korumaktır. Ve bizim probiyotikler olarak andığımız yararlı organizmalar bu efor için çeşitli şekillerde katkı yaparlar.
  Bağırsakda, yararlı bakterilerin güçlü bir popülasyonu zararlı bakterilerin başarılı olmalarını zorlaştırarak,dışarıya atılmalarına yardımcı olabilir.
  Ek olarak, probiyotik bakteriler bizim kendi hücreden hücreye sinyalizasyon, bariyer fonksiyonları, iltihap düzenlenmesi, bağışıklık hücrelerimizin aktivitelerini etkileyebilir.

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.