12 replies »

 1. Reblogged this on Salih Buğra ZENGİN / bluetime93 and commented:
  Beynin aktivitesini ve onun insan davranışlarına nasıl katkı sağladığını anlamada büyük bir ilerleme kaydettik. Fakat şimdiye kadar hiç kimsenin açıklayamadığı şey tüm bunların deneyimler, duygular ve hislerle nasıl sonuçlandığıdır. Elektriksel ve kimyasal sinyallerin nöronların arasında dolaşması nasıl kırmızının deneyimiyle ya da acının hissedilmesiyle sonuçlanmaktadır?

  Geleneksel bilimsel yöntemlerin bu soruyu asla cevaplandıramayacağına yönelik büyüyen bir şüphe var. Neyse ki, en nihayetinde, bu gizemi kırabilecek / ortadan kaldırabilecek alternatif bir yaklaşım var.

  Liked by 1 kişi

 2. Biz, beynin aktivitelerini ve onun insan davranışına nasıl katkı sağladığını anlamada epey ilerleme kaydettik. Fakat şimdiye kadar kimsenin açıklayamadığı şey,bunların hepsinin nasıl deneyimler,duygular ve hislerle sonuçlandığıdır.Kimyasal ve elektriksel sinyallerin nöronların arasından geçmesi acılık hissi ya da kırmızının deneyimi ile nasıl sonuçlanır?
  Geleneksel bilimsel yöntemlerin bu sorulara asla cevap veremeyeceği konusunda büyüyen şüphe var.Neyse ki,nihai olarak ,gizemi kırabilecek alternatif bir yaklaşım var.

  Liked by 1 kişi

 3. Biz beynin aktivitesi ve onun insan davranışına nasıl katkı sağladığını anlamada büyük ilerleme kaydettik.Ama şimdiye kadar kimsenin açıklayamadığı:Deneyimlerin, duyguların ve hislerin bunların nasıl sonuçlandığıdır.Elektriksel ve kimyasal sinyallerin nöronlar arasında dolaşması,nasıl kırmızının deneyimi ya da acı hissiyle sonuçlanıyor?

  Konvensiyonel bilim metodlarının bu soruları asla cevaplayamayacağına yönelik büyüyen bir şüphe var.
  İyi ki,en nihayetinde bu gizemin kırılmasının mümkün olacağı alternatif bir yaklaşım var.

  Liked by 1 kişi

 4. Biz , beynin faaliyetlerini ve onun insan davranışlarına nasıl katkı sağladığını anlamada büyük bir ilerleme kaydettik. Fakat bugüne kadar , kimsenin açıklamayı başaramadığı şey ; tüm bunların nasıl deneyimler , duygular ve hislerle sonuçlandığıdır. Nöronlar / sinir hücreleri arasındaki kimyasal ve elektro sinyaller etrafındaki geçiş , nasıl bir acı hissi ya da bir kızarıklık halı ile sonuçlanır?
  Geleneksel bilimsel yöntemlerin bu soruları hiçbir zaman cevaplayamayacağı konusunda büyüyen bir şüphe var. Neyse ki , bu gizemi eninde sonunda çözebilecek alternatif bir yaklaşım var.

  Liked by 1 kişi

 5. Beyin aktivilerini ve insan davranışları için nasıl katkı yaptıklarını anlamakta çok fazla gelişim katettik. Ancak şimdiye kadar kimsenin açıklamayı beceremediği şey hisler, duygular ve tecrübelerdeki tüm bu sonuçların nasıl olduğudur.
  Kırmızının bir deneyimi veya ağrı hissiyatının sonucu, elektriksel ve kimyasal sinyaller nöronlar arasında nasıl gezmektedir.
  Geleneksel bilimsel metotlar bu sorulara asla cevap veremeyecek gibi büyüyen şüphe var. Neyse ki, eninde sonunda gizemi kırabilecek alternatif bir yaklaşım vardır.

  Liked by 1 kişi

 6. Beyin aktiviteleri anlaşıldığında insan davranışlarına nasıl katkıda bulunduğu konusunda büyük ilerleme sağlarız. Ancak şimdiye kadar kimse bu duygu, deneyim ve hislerin sonucunu açıklamamıştır. Elektriksel ve kimyasal sinyallerin sinirler arasında geçişlerin kırmızı deneyim ya da acının hissedilmesi nasıl sonuçlanır?
  Geleneksel bilimsel yöntemlerin bu sorulara asla cevap veremeyeceğine dair şüpheler artmaktadır. Iyi ki, başka yaklaşımlarla bu çatlak gizem sonlanabilecektir.

  Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.