5 replies »

 1. Yapay zeka nasıl farklıdır ? Gördüğümüz gibi, AI ( Artificial Intelligence ) insanınkine benzer zekayı kullanarak problemlere optimal çözümler belirler.
  Ek olarak verilerdeki trendlere bakıldığında, mantıklı bir cevap ile ortaya çıkmak için diğer kaynaklardan bilgi birleştirir ve ayrıca bunları inceler.
  İşletmeler için AI ( Yapay Zeka ) geldiğindeyse radikal dönüşümler beklenir. Bu, her yönüyle farklı kurulan işletmeler meydana getirecektir. İnsanlar hangi ürün veya hizmetleri sağlayabiliri ve makinelerin onlara bunları yapmalarına nasıl yardım edebileceğini sormak yerine, bu işletmelerin sahipleri hangi yapay zeka bunun etrafında iş kurabilir ve yapabilir ile başlayacaklar.Hatta gerçek AI kendi kendine bir şirket bile kurabilecek. Bu da yeni bir paradigma olacaktır.

  Liked by 1 kişi

 2. Yapay zeka nasıl farklıdır ? Gördüğümüz gibi , AI/ yapay zeka , bir insanınkine benzer bir zeka kullanarak bir probleme uygun bir çözüm saptar.Ek olarak , verilerdeki eğilimler aranırken o , aynı zamanda mantıklı bir cevap bulmak için diğer kaynaklardan elde edilen bilgileri birleştirir ve içeriye atar.
  Yapay zeka , bir işletmeye vardığında radikal bir dönüşüm beklenir. O , en başından / tepeden tırnağa farklı bir şekilde inşa edilmiş organizasyonlar doğuracak. Hangi ürünlerin ya da hizmetlerin insanların ihtiyaçlarını karşılayabildigi ve makinelerin onlara böyle yaparak nasıl yardımcı olabildiğini sormak yerine ; bu işletmelerin liderleri , hangi yapay zekanın işletme etrafında inşa edilebileceği ve yapılabileceği ile başlayacak. Doğru yapay zeka , tek başına bir şirket bile kurabilir. Bu yeni bir yaklaşım/ paradigma olacak.

  Liked by 1 kişi

 3. Yapay zeka nasıl farklıdır? Gördüğümüz gibi,yapay zeka bir insanınkine benzer zeka kullanarak bir soruna en uygun çözümü belirler. Verilerdeki eğilimleri aramaya ek olarak,o,aynı zamanda,mantıklı bir cevaba ulaşmak için diğer kaynaklardan gelen bilgileri alır ve birleştirir.
  Yapay zeka işletmelere vardığında,radikal bir dönüşüm beklenir.Bu,sıfırdan farklı bir şekilde inşa edilen oranizasyonları doğuracak. İnsanların hangi ürünleri veya hizmetleri sağlayabileceklerini ve makinelerin bu konuda onlara nasıl yardımcı olabileceğini sormak yerine, bu işletmelerin liderleri,yapay zekanın ne yapabileceği ve bunun etrafında ne iş kurabileceği ile başlayacaktır.Gerçek yapay zeka,kendi başına bile bir işletme kurabilir.Bu,yeni bir paradigma olacak.

  Liked by 1 kişi

 4. Reblogged this on Salih Buğra ZENGİN / bluetime93 and commented:
  Yapay Zekâ nasıl farklıdır? Görüldüğü üzere, Yapay Zekâ, insanınkine benzer bir zekâ kullanarak bir probleme ideal bir çözüm belirler. Verilerdeki trendleri aramaya ek olarak, mantıklı bir cevap bulmak için diğer kaynaklardan gelen bilgileri de alır ve birleştirir.

  İşletmeler için Yapay Zekâ geldiğinde, radikal/köklü bir dönüşüm bekleniyor. Bu, kuruluşların sıfırdan farklı bir şekilde kurulmasına yol açacaktır. İnsanlara, hangi ürün ve hizmetlerin verileceğini ve hangi makinaların onlara yardım edebileceğini sormak yerine, bu işletmelerin liderleri/sahipleri yapay zekânın etrafında işletmeler kurmaya ve işler yapmaya başlayacaklardır. Gerçek yapay zekâ kendi başına bir şirket bile açabilir. Bu yeni bir paradigma olacaktır.

  Liked by 1 kişi

 5. Yapay zekanın nasıl farklıdır? Gördüğümüz gibi yapay zeka insanlara benzer zekasını kullanarak soruna en uygun çözümü belirler. Ek olarak bilgi akımı/eğilimini görebilir , ayrıca diğer kaynaklardan bilgileri birleştirip mantıklı çözümler elde edebilir.
  Yapay zeka işletmelere ulaştığında radikal dönüşümler beklenir. Sıfırdan farklı olarak yapılmış organizasyonlar doğacaktır. Üretimleri nasıl olacağı ve insanlara hizmeti nasıl sağlanacağını sormak yerine işletme liderleri yapay zeka ile işletmeler kurabilmesi için makinelerden nasıl faydalanacağıdır??. Gerçekte yapay zeka kendi şirketini bile başlatabilir. Bu yeni bir paradigma olacak.

  Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.