12 replies »

 1. Psikopatların hisleri var…oldukça,bazı hisler.Psikopatlar,bazı duygularda eksiklik gösterirken;anksiyete,korku ve üzüntü gibi.Diğer duyguları hissedebilirler;mutluluk,sevinç,şaşkınlık ve iğrenme gibi.Çoğumuzun yapacağına benzer bir yolla.
  Öyleyse onlar korkulu ve üzgün görünen yüzlere karşı mücadele edebildiklerinde ceza ve tehdite daha az duyarlı olurlar.
  Ancak,sen bir 5’lik kazanıyorken mutlu olabilirsin ama bir psikopat neşelenmek için büyük bir ödüle ihtiyaç duyacaktır.Diğer bir deyişle,onlar ancak yeteri kadar yüksek ödüllendirilirse motive olmuş ve mutlu hissedebilirler.Tabi ki onlar da özellikle hayallerine engel olunduğunda provokasyona cevap olarak sinirlenebilirler.Bu yüzden Villanelle bir derece haklı.Sen psikopatların duygularını incitebilirsin ama muhtemelen farklı sebepler için ve farklı duygularla.

  Liked by 1 kişi

 2. Psikopatların hisleri vardır. Iyi, biraz hisler. Psikopatlar duygularında belirli eksiklik gösterirken örneğin kaygı, korku ve üzüntü diğer duyguları hissedebilirler. Örneğin mutluluk, sevinç sürpriz ve nefreti daha çok bizim gibidir. Öyleyse onlar korkularını farkedip mücadele edebilirler, üzgün yüzler ve tehditler ve cezalara daha az duyarlıdırlar. Mutlu yüzleri tanıyabilirler ve ödül verildiğinde olumlu cevap verebilirler.
  Ancak 5 dolar kazanmak seni mutlu edebilir. Onları neşelendirmek için bir psikopata daha büyük bir ödül gereklidir. Başka bir ifade ile yeterince ödüller verilirse mutlu ve motive olabilirler elbette onlar da özellikle tahrik edildiklerinde tepki verip kızabilirler. Amaçlarına karşı çıkıldığında hayal kırıklığına uğrayabilirler. Öyleyse Villanelle doğru, biraz kapsamlı. Psikopatların duygularını incitebilirsin ama muhtemelen farklı nedenler ve duygular…

  Liked by 1 kişi

 3. Psikopatların hisleri vardır … iyi , bazı hisler. Psikopatlar üzüntü, korku ve kaygı gibi duygularda belirgin bir eksiklik sergilemelerine rağmen onlar , bizim çoğumuzda olduğu gibi benzer bir yolla iğrenme , şaşkınlık, sevinç ve mutluluk gibi diğer duyguları hissedebilirler. Bu yüzden onlar , cezalara ve tehditlere karşı daha az duyarlı oldukları ve üzgün ya da kaygılı/ korkak yüzleri tanımakta zorlanabildikleri halde; onlar ödüllendirildiklerinde olumlu bir şekilde karşılık verir ve mutlu yüzleri tanıyabilirler.

  Ancak bir 5’lik banknot/ 5 dolar kazanmak sizi mutlu edebilirken, bir psikopatın canlanması / neşelenmesi için daha büyük bir ödül gerekecektir. Başka bir deyişle, eğer ödüller yeteri kadar yüksek olursa ; onlar motive edilmiş bir şekilde ve mutlu hissedebilirler. Şüphesiz onların hedeflerine engel olunduğunda ,onlar özellikle bu kışkırtmaya karşılık olarak hayal kırıklığına uğrayabilir ya da öfkelenebilirler. Yani Villanelle bir dereceye kadar haklı. Siz bir psikopatın hislerini incitebilirsiniz fakat muhtemelen farklı sebepler ve farkı duygulardan dolayı.

  Liked by 1 kişi

 4. Reblogged this on Salih Buğra ZENGİN / bluetime93 and commented:
  Psikopatların duyguları vardır… Peki, bazı duyguları vardır. Psikopatlar, kaygı, korku ve üzüntü gibi bazı hislerde özgül eksiklikler gösterirken, mutluluk, neşe, sürpriz ve iğrenme gibi diğer duyguları çoğumuzun hissettiği gibi hissedebilirler. Dolayısıyla onlar korkulu ve üzgün yüzleri tanımakta zorlanabilirken ve tehditlere ve cezalara daha az karşılık verebilirken, mutlu yüzleri tanıyabilirler ve ödüllendirildiklerinde olumlu karşılık verebilirler.

  Bununla birlikte, sen bir 5’lik kazanınca mutlu olabiliyorken, bir psikopatın neşelenebilmek için daha büyük bir ödüle ihtiyacı olacaktır. Başka bir deyişle, eğer ödüller yeterince büyükse, onlar (da kendilerini) mutlu ve motive olmuş hissedeceklerdir. Tabii ki, onlar da, özellikle provokasyona cevap olarak öfkelenebilirler ya da hedefleri engellenerek hayal kırıklığına uğratıldıklarında sinirlenebilirler. Yani Villanelle bir dereceye kadar haklıdır. Bir psikopatın duygularını incitebilirsin, fakat muhtemelen farklı duygular ve farklı sebeplerle.

  Liked by 1 kişi

 5. Psikopatların duyguları vardır …peki,bazı duyguları.Psikopatlar kaygı, korku ve üzüntü gibi duygularda belirli bir eksiklik gösterirken, mutluluk, neşe, sürpriz ve iğrenme gibi diğer duyguları çoğumuzun hissettiği gibi hissedebilirler. Dolayısıyla,onlar korkulu ya da üzgün yüzleri tanımakta zorlanabilirken ve tehditlere ve cezalara daha az yanıt verirken, mutlu yüzleri tanıyabilir ve ödüllendirildiklerinde olumlu tepki verirler.
  Ancak, bir beşlik kazanmak seni mutlu edebilirken, bir psikopat neşelenmek için daha büyük bir ödüle ihtiyaç duyacaktır.Başka bir deyişle, ödüller yeterince yüksekse,onlar mutlu ve motive olmuş hissedebilirler.Elbette,onların hedefleri engellendiğinde,hayal kırıklığına uğrarlar ya da onlar özellikle provokasyona cevap olarak,öfkelenebilirler. Yani Villanelle bir dereceye kadar haklı.Bir psikopatın duygularını incitebilirsiniz,fakat muhtemelen farklı hisler ve farklı sebeplerden dolayı.

  Liked by 1 kişi

 6. Psikopatların da hisleri vardır. En azında bazı hisleri
  Psikopatlar duygularına özgü eksiklik gösterirken, hepimizin hissettiği kaygı, korku, hüzün, mutluluk, sevinç ve iğrenme gibi duyguları hissedebilirler. Mutlu yüzleri tanıyabiliyorlar ve geri alındıklarında olumlu tepki veriyorlar., bu yüzden tehditlere ve sorunlara karşı daha az duyarlı olmak için korkulu ve üzücü yüzleri tanımak için mücadele edebilirler.

  5 paund sizi mutlu edebilirken, psikopatları neşelendirmek için daha büyük ödüllere ihtiyaç olabilir. Başka bir deyişle daha fazla kazanırlarsa motive ve mutlu olabilirler. tabiki özellikle hedefleri engellendiğinde provakasyona cevap olarak öfkeli olabilirler. Yani Villanelle bir dereceye kadar haklı. Psikopatların duygularıyla oynayabilirsin ama farklı sebepler ve farklı duygulardan dolayı…

  Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.