15 replies »

 1. Reblogged this on Salih Buğra ZENGİN / bluetime93 and commented:
  Yaşam süresindeki artışlar modern toplumun büyük başarı hikâyelerinden biridir. Oysaki çoğumuz daha uzun yaşamayı umuyorken (bile), hastalıklı uzun yıllar geçiriyoruz. Yaşamın sonundaki bu hastalıklı dönemi kısaltmak biyogerontologlar (yaşlılık biyolojisi uzmanları) olarak bilinen bir grup bilim insanının ana hedefidir.

  Biyogerontologlar, meyve sinekleri, solucanlar ve kemirgenler dâhil hayvanlardaki yaşlanmayı inceleyerek, tüm bu organizmaların paylaştığı yaşlanmayla ilgili biyolojik fenomenleri/olayları tanımladılar. Ve bu biyolojik işlemlerin bazıları insanlardaki yaşlanmayı da düzenleyebilir.

  Yaşlanma sürecini anlamaya ve iyileştirmeye çalışan bilim insanları, (insanlardaki kanıtlar yetersiz kalmasına rağmen) bu hayvanlardaki yaşlanmayı artırdığı öngörülen birçok molekülü tespit ettiler. Bu moleküller üzümlerde, elmalarda ve hatta bakterilerde bile bulunan bileşikleri içermektedir.

  Liked by 1 kişi

 2. Yaşam süresindeki artışlar modern toplumun en başarılı hikayelerinden bir tanesidir. Ancak, birçoğumuz daha uzun yaşamayı umabiliyorken , hastalıklı olarak daha uzun yıllar geçiriyoruz. Yaşamın sonundaki bu hastalık dönemlerini azaltmak biogerontolojistler olarak bilinen bir grup bilim insanlarının ana amacıdır.
  Biogerontolojistler, meyve sineği, solucanlar ve kemirgenleri içeren hayvanlardaki yaşlanmalara çalışarak, tüm bu organizmaların paylaştığı yaşlanmayı kapsayan biyolojik fenomenleri tespit ettiler. Ve bu biyolojik proseslerden bazıları, insanlardaki yaşlanmayı da düzenleyebilir.
  Yaşlanma sürecini anlamaya ve geliştirmek için girişimde bulunan bilim insanları bu hayvanlardaki ( insanlardaki kanıtlar kısıtlı kalmasına rağmen ) yaşlanmayı geliştirmek için oluşan birçok molekül belirledi. Bu moleküller üzümde, elmada hatta bakteriler de bile bulunan bileşenler içermektedir.

  Liked by 1 kişi

 3. Yaşam süresindeki artış modern toplumlardaki en büyük başarı hikayelerinden biridir. Bir çoğumuz daha uzun yaşamayı beklerken hastalık içinde çok yıl geçiriyoruz. Hayatın sonundaki bu hasta dönemleri azaltmak biyogerontolog olarak adlandırılan bir grup bilim insanının ana amacıdır.
  Biyogerontologlar meyve sinekleri, solucanlar ve kemirgenleri içeren hayvanlar üzerinde gerçekleştirdikleri yaşlanma çalışmalarında tüm bu organizmaların yaşlanmaya dahil oldukları biyolojik fenomenini tanımladılar. Ve bu biyolojik süreçlerden bazıları ayrıca insanlardaki yaşlanmayı da düzenleyebilir.
  Yaşlanma sürecini anlamaya ve geliştirmeye çalışan bilim insanları bu hayvanlarda yaşlanmayı geliştiren bir çok molekül tanımladılar. Bu moleküller üzümde elmada hatta bakterilerde bile bulunan bileşimler içermektedir.

  Liked by 1 kişi

 4. Yaşam süresindeki artışlar, modern toplumun en büyük başarı öykülerinden biridir. Oysa çoğumuz daha uzun yaşayabilmeyi beklerken/umarken, hastalıklı olarak daha uzun yıllar geçiriyoruz. Yaşamın sonunda bu hastalık dönemini kısaltmak, biyogerontologlar olarak bilinen bir grup bilim insanının temel amacıdır.
  Biyogerontologlar, meyve sinekleri, solucanlar ve kemirgenler de dahil olmak üzere hayvanlarda yaşlanmayı inceleyerek, tüm bu organizmaların paylaştığı yaşlanmayla ilgili biyolojik olguları tanımladılar. Ve bu biyolojik işlemlerin/aşamaların bazıları insanlardaki yaşlanmayı da düzenleyebilir.
  Yaşlanma sürecini anlamaya ve iyileştirmeye çalışan bilim adamları,insanlardaki kanıtlar yetersiz kalsa da, bu hayvanlarda yaşlanmayı iyileştirmek için ortaya çıkan birçok molekülü tanımlamışlardır. Bu moleküller üzümlerde, elmalar ve hatta bakterilerde bulunan bileşikleri/bileşimleri içerir.

  Liked by 1 kişi

 5. Yaşam süresindeki artışlar , modern toplumun en büyük başarı hikayelerinden bir tanesidir. Yine de çoğumuz daha uzun yaşamayı umarken , hastalık içinde daha fazla yıl geçiriyoruz. Yaşamın sonunda hastalıkların bu dönemini azaltmak , biyogentologlar olarak bilinen bir grup bilim insanının temel amacıdır.
  Biyogentologlar, kemirgen hayvanlar , solucanlar ve sirke sineklerini içine alan hayvanlardaki yaşlanmayı inceleyerek, tüm bu organizmaların paylaştığı yaşlanmayla ilgili biyolojik olguyu tanımlamislardir. Ayrıca bu biyolojik süreçlerin bazıları insanlarda da yaşlanmayı düzene sokabilir.
  Yaşlanma sürecini anlamak ve iyileştirmek için girişimde bulunan bilim insanları , ( insanlardaki kanıtlar yetersiz kalmasına rağmen ) bu hayvanlarda yaşlanmayı iyileştirmek için ortaya çıkan birçok molekülü tanımlamislardir. Bu moleküller , üzüm ,elma ve hatta bakterilerde bulunan bileşimleri içerir.

  Liked by 1 kişi

 6. Yaşam süresindeki artışlar modern toplumun başarılı bir hikayesidir.Oysa ki hepimiz uzun yaşamayı bekliyorken hastalıklar içinde daha fazla yıl harcıyoruz.Hayatın sonunda hastalıklı periyodları kısaltmak,bir grup biyogerontologlar olarak bilinen bilim adamlarının ana hedefidir.
  Biyogerontologlar meyve sinekleri dahil olmak üzere solucanlar ve kemirgenler dahil hayvanlardaki yaşlanma incelenerek bütün bu paylaşılan organizmaların bu yaşlanmayla ilgili biyolojik fenomenleri olarak tanımladılar.Ve bu biyolojik süreçlerin bazıları,insanların yaşlanmasını düzenleyebilir.
  Yaşlanma sürecini iyileştirmeyi ve anlamayı deneyen bilim adamları yaşlanmayı açıkça iyileştiren bu çok sayıda molekülü tespit ettiler.(İnsanlar içindeki kanıtlar yetersiz kalmasına rağmen)Bu moleküller üzümler,elmalar ve bakterilerde bile bulunan bileşikleri içermektedir.

  Liked by 1 kişi

 7. Ömürde ki artış modern toplumun en iyi başarı hikayesidir. Çoğumuz uzun yaşamayı bekleyebiliriz, kötü sağlığa yıllarımızı harcarız. Biogerentolog gibi bilinen bir grup bilim adamının ana amacı yaşam sonuna kadar kötü sağlığı periyodlara indirgemektir.
  Meyve sinekleri kemirgen ve soluncanlar dahil olmak üzere bütün yaşlanan hayvanlar inceleeyerek biogerelog bütün bu organizmaların yaşlanma ile ilgili biyolojik olayları tanımlamıştır. Ve bu biyolojik işlemlerden bazıları insanların yaşlanmasını düzenleyebilir.
  Bilim adamları yaşlılığı iyileştirme sürecini tanımlamada hayvanlarda yaşlılığı iyileştiren moleküller olduğunu gördüler ve anladılar. bu moleküller üzümler elmalar ve hatta bakterilerde bulunan bileşimleri içerir…

  Liked by 1 kişi

 8. Yaşam süresindeki artışlar modern toplumun en başarılı hikayelerinden biridir.Henüz çoğumuz daha uzun yaşamayı beklerken yıllarımızı hastalıkla geçiriyoruz.Hayatın sonunda kötü sağlık periodunu azaltmak biogerontalog gibi bilinen bilim adamlarının ana amacıdır.
  Hayvanlardaki yaşlanma araştırması tarafından, biogerontalar sineklerin, kurtların,kemirgenlerin tespiti bütün organizmaların yaşlanmasıyla ilgili biyolojik olayla tanımlanmıştır. Ve biyolojik süreçlerin bazılarıinsanlarda yaşlanmayı da düzenleyecektir.
  Araştırmacı bilim adamları bu hayvanlarda yaşlanmayı iyileştirmek için görünen molekülleri anlamak ve yaşlanma süresini iyileştirmek olarak tanımlanmıştır.(İnsanlarda kanıtların yetersiz kalmasına rağmen)Bu moleküller üzümlerde,elmalar ve hatta bakterilerde bulunan bileşikleri içerir.

  Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.