8 replies »

 1. Birkaç ay içinde, tuz ve işlenmiş yiyecek ve dengeli beslenmiş vegan kalp hastalığının kalp problemini önlemek için, felç ve diabetin riskini azaltmak için kalp sağlığı için etkileyici yararlara sahip olabilir. Besinlerden demir, kalsiyum,çinko alarak diyetinde azalma vardır,vücudumuz onları emmede daha iyidir. Bu adaptasyon bazı insanlardaki eksiklikleri önlemek için yeterli olabilir ama herkes için değil, bu durumda takviyeler eksiklileri doldurabilir.

  Altı aydan birkaç yıla kadar
  Bir yıla yaklaşık olarak vegan diyetinde B12 vitamin stokları tükenmiş olabilir. B12 vitamini kan ve sinir hücrelerinin sağlıklı çalışması için gerekli olan ve sadece hayvan ürünlerinde bulunan bir besindir. B12 septomları nefes darlığı eksikliği, yorgunluk, yetersiz hafıza ve ellerde ve ayaklarda karıncalanmadır.

  Herhangi bir eksiklik vegan diyeti kalp hastalığı ve felç riskini önlemek için ve kalıcı sinir ve beyin zararı için B12 eksikliği takviyeler alarak ya da günde üç porsiyon takviye edilmiş gıdalar yemeyi önlemek kolaydır.

  Liked by 1 kişi

 2. Reblogged this on Salih Buğra ZENGİN / bluetime93 and commented:
  Tuz ve işlenmiş gıda bakımından az ve dengeli bir vegan diyeti, birkaç ay içinde, diyabet riskini azaltan ve felç ve kalp hastalığını önlemeye yardımcı olan kalp-damar sağlığı için etkileyici yararlara sahip olabilir. Bir vegan diyetinde demir, çinko ve kalsiyum gibi yapı maddelerinin alımı azaldıkça, vücudumuzun onları bağırsaktan emmesi (de) daha iyi/başarılı olur. Bu uyum, bazı insanlarda farklılıkların önlenmesi için yeterli olabilir, fakat herkes için değil, bu durumda (ise) (gıda) takviyeleri (bu) açığı doldurabilir.

  Bir vegan diyetinde bir yıla yaklaşırken, B12 vitamini depoları tükenebilir. B12 Vitamini, yalnızca hayvansal ürünlerde bulunabilen ve kan ve sinir hücrelerinin sağlıklı çalışması için şart olan bir yapı maddesidir. B12 eksikliğinin belirtileri nefessizliği, aşırı yorgunluğu, zayıf hafızayı ve ellerde ve ayaklarda karıncalanmayı içerir.

  (Yapı maddelerinde) herhangi bir eksiklik vegan diyetinin kalp hastalığı ve felç riski için (olan) faydalarını etkisiz hale getirebilirken ve kalıcı sinir ve beyin hasarına neden olabilirken, B12 eksikliği, her gün üç porsiyon zenginleştirilmiş gıda yiyerek ya da takviye (gıda) alarak kolayca önlen(ebil)ir, fakat bunu yönetmek çok önemlidir.

  Liked by 1 kişi

 3. Bir kaç ay içinde az tuzlu, iyi dengelenmiş vegan diyet ve işlenmiş besin kalp-damar hastalığı, kalp hastalığını önlemeye, inme ve diyabet riskini indirgemeye yardımcı olduğu için etkileyici faydaları olabilir. Vegan diyetinde demir, çinko ve kalsiyum gibi besin alımı vücudumuzun bağırsakta onlari daha iyi emebilmesi icin azaltılmıştır. Bu adaptasyon herkes için değil ama bazı insanlarda eksiklikleri önlemede yeterli olabilir, bu durumda ek alarak/takviye açığı doldurabilir.
  Altı Aydan Birkaç yıla
  Vegan diyetinde yaklaşık bir yılda B12 vitamin depolarını tüketmiş olabiliriz. B12 vitamin besini kan ve sinir hücrelerinin sağlıklı işleyebilmesi için gereklidir ve sadece hayvansal ürünlerde bulunabilir. B12 eksikliği semptomlarına nefessizlik, yorgunluk, hafıza zayıflığı , el ve ayaklarda karıncalanma dahil edilir.
  B12 eksikliği günlük/günde üç porsiyon/üğün takviye edilmiş besin ya da gıda takviyesi ile kolayca önlenebilir, ama …. herhangi bir eksikliğinde vegan diyetin faydaları olumsuz olduğunda kalp hastalığı, inme ve kalıcı sinir ve beyin hasarına sebeb olabilir

  Liked by 1 kişi

 4. Birkaç ay içerisinde, işlenmiş gıdalar içinde tuzu az iyi dengelenmiş vegan diyeti kalp sağlığı, kalp hastalıklarını önlemek için yardım etmek, inme ve diyabet riskini azaltmak için etkileyici faydalara sahip olabilir. Demir, çinko ve kalsiyum gibi besinlerin alınması vegan diyetinde azaltılırken, vücudumuz bu besinleri ince bağırsakdan emmekte daha iyi hale gelir. Bu adaptasyon, herkes için değil fakat bazı insanlardaki eksiklikleri önlemek için yeterli olabilir. O durumda, takviyeler açıklığı doldurabilir.
  Altı aydan birkaç yıla kadar süren,
  Bir vegan diyetinde bir yıla yaklaşmak B12 vitamini depolarında azalmaya sebep olabilir. B12 vitamini kan ve sinir hücrelerinin sağlıklı şekilde işlevini yerine getirmesi için gerekli olan ve sadece hayvansal gıdalarda bulunabilen bir besin maddesidir. B12 eksikliğinin semptomları nefessizlik, halsizlik, zayıf hafıza ve ellerde ve ayaklarda karıncalamayı içermektedir.
  B12 eksikliği her gün üç porsiyon takviye edilmiş gıda yiyerek veya bir takviye alarak kolaylıkla önlenebilir. Fakat bunu kontrol etmek çok önemlidir çünkü herhangi bir eksiklik, kalp rahatsızlığı ve inme riski için vegan diyetinin faydalarını boşa çıkarırdı ve kalıcı sinir ve beyin hasarına neden olabililir.

  Liked by 1 kişi

 5. Tuz ve işlenmiş gıda bakımından az olan iyi dengelenmiş bir vegan diyet,birkaç ay içerisinde,kalp hastalığını ve felci önlemeye yardımcı olarak ve diyabet riskini azaltarak kalp-damar hastalıkları için etkileyici faydalara sahip olabilir.Vegan diyetinde demir,çinko,ve kalsiyum gibi besinlerin alınan miktarı/alımı azaltıldıkça bizim vücudumuz onları bağırsaktan emmekte daha iyi olur.Bu uyum, bazı insanlardaki eksiklikleri önlemek için yeterli olabilir, ancak herkes için değil, bu durumda ilaveler açığı doldurabilir.
  Altı aydan birkaç yıla kadar
  Bir vegan diyetinde bir yıla yaklaşırken, B12 vitamini depoları tükenebilir. B12 Vitamini, kan ve sinir hücrelerinin sağlıklı çalışması için gerekli olan ve sadece hayvansal ürünlerde bulunabilen bir besindir. B12 eksikliğinin belirtileri nefessizlik, aşırı yorgunluk, yetersiz/zayıf hafıza ve ellerde ve ayaklarda karıncalanmayı içerir.
  B12 eksikliği, günde üç porsiyon güçlendirilmiş/zenginleştirilmiş gıdayı yiyerek veya bir takviye alarak kolayca önlenir,ancak herhangi bir eksiklik, vegan diyetin kalp hastalığı ve felç riski için yararlarını etkisiz hale getirebileceği ve kalıcı sinir ve beyin hasarına neden olabileceği için onun yönetimi çok önemlidir.

  Liked by 2 people

 6. İşlenmiş gıda ve tuz bakımından düşük olan dengeli bir vegan diyeti , felç ve kalp hastalığını önlemeye yardımcı olarak ve diyabet riskini azaltarak , birkaç ay içerisinde , kalp ve damar sağlığı için etkili faydalara sahip olabilir. Bir vegan diyetinde , kalsiyum , çinko ve demir gibi besin değerlerinin alımı azaltıldıkça , vücudumuz onları bağırsaktan emmekte daha iyi olur. Uyum , bazı insanlarda eksiklikleri önlemede yeterli olabilir fakat herkes için değil , bu durumda takviyeler açıkları doldurabilir.
  6 aydan birkaç yıla kadar ..
  Bir vegan diyetinde bir yıla yaklaşırken, B12 vitamin depoları tükenmeye başlayabilir. B12 vitamini, kan ve sinir hücrelerinin sağlıklı işlemesi için gerekli olan ve yalnızca hayvansal ürünlerde bulunabilen bir besin değeridir. B12 eksikliğinin belirtileri ; el ve ayaklarda karıncalanma , zayıf hafıza , yorgunluk ve nefes darlığını içermektedir.
  B12 eksikliği, bir takviye alarak ya da günlük 3 porsiyon takviye edilmiş gıda tüketerek kolay bir şekilde önlenebilir , fakat bunu yönetmek çok önemlidir, çünkü herhangi bir eksiklik , vegan diyetinin kalp hastalığı ve felç riski yönünden faydalarını boşa çıkaracak ve kalıcı sinir ve beyin hasarına sebep olabilecektir.

  Liked by 1 kişi

 7. Altı aydan bir yıla kadar
  Bir yıla yaklaşan vegan diyette, vitamin B12 depoları yüklenebilir.Vitamin B 12 nöron hücreleri ve kanın sağlıklı çalışması için gerekli bir besindir ve yalnızca hayvansal ürünlerde bulunabilir.B 12 eksikliği belirtileri ellerde ve ayaklarda karıncalanma ve hafıza zayıflığı, yorgunluk, nefes almada güçlüğü içerir.

  Liked by 2 people

 8. Bir kaç ay içinde tuzun ve işlenmiş gıdaların azaltıldığı iyi dengelenmiş vegan diyet kalp sağlığı, kalp hastalıklarından korunmaya yardımcı,inme ve diyabet riskinin azaltılması için faydalı olabilir. Demir,çinko ve kalsiyum gibi besinlerin alımı vegan diyette azaltıldığından vücudumuz bunları bağırsaktan daha iyi bit şekilde emer. Bazı kişiler eksiği kapatacak yeterlilikte olabilir, olmayanlar eksiği ilavelerle doldurabilir.
  6 Aydan 1 yıla kadar
  Bir yıl vegan diyet uygulamak B12 stoklarını boşaltabilir. B12 vitamini yalnızca hayvanlarda bulunabilen ve kanın fonksiyonunu sağlıklı biçimde gerçekleştirmesi için gerekli bir besindir. B12 eksikliğinin belirtileri nefes darlığı, hafıza eksikliği ve el ve ayaklarda karıncalanmadır.
  B12 eksikliği takviyeler alarak ya da her gün 3 porsiyon takviye edilmiş gıdalar yenerek kolay bir şekilde önlenebilir ama bunu yönetmek çok önemlidir çünkü herhangi bir eksiklik kalp hastalıkları ve inme riski için faydalarını boşa çıkarır ve sürekli sinir ve beyin hasarına neden olabilir.

  Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.