Ergin Yıldız

İngilizce Öğretmenliği mezunuyum. 2007 yılından beri IELTS, TOEFL, YDS gibi akademik İngilizce sınavlara yönelik ders veriyorum. Favori sınavım IELTS.

YDS üzerine 5 adet kitabım var. Okuma ve kelime kitabımla tamamıyla uyumlu 5000 akademik İngilizce kelime içeren ücretsiz bir uygulama geliştirdim.

İletişim: 0542 733 7709

1984 yılında Türklerin nüfusun ezici çoğunluğu oluşturduğu Bulgaristan sınırları içinde yer alan Kırcaali şehrinde doğdum. 1989 yılında ailem, Bulgaristan ve Türkiye arasındaki politik gerilimin sonucu olarak Türkiye’ye göç etti. Sakarya ile bu dönemde tanıştım. 1995 yılında Sakarya Anadolu Lisesinde eğitime başladım. Matematik, fen gibi derslerin İngilizce işlendiği bir dönemde eğitim aldım. 2007 yılında İngilizce öğretmenliğinden mezun oldum. O tarihten bu yana akademik İngilizce sınavlara yönelik çalışmalar yapıyorum. Adapazarı ve İzmit sınırlarında yer alan dil kurslarında çalıştıktan sonra çalışma hayatıma İzmir’de devam ettim. 2020 itibariyle IELTS, TOEFL, YDS gibi sınavlara ek olarak Akademik İngilizce eğitimi vermeye başladım.

Neler peşindeyim?

Öğrenci odaklı dersler: Yok öyle sadece öğretmeni dinlemek. Gerçek öğrenme için öğrencinin de inisiyatif aldığı bir platform hazırlanmalı.  

Düzenli çaba: Kahramanlar zaten kazanıyor. Bize düşen yılmadan, yorulmadan mücadele etmek. Eğer dünden daha iyiysek bu yeterli.  

Rekabet: Rekabet aradaki bağı güçlendiriyor. Öğrenme hevesini tetikliyor. Yarışmayı seven sınıflara bayılıyorum.  

Sıkı mücadele: Zorluklar engel değildir. Gelişmemize olanak sağlayan araçlardır. Onlardan kaçmak fırsatları tepmek demektir.  

Çeşitlilik: Her öğrenci sınıfta kendi kimliğiyle var olabilmelidir. Baskı yok, temelsiz kurallar yok. Özgürlük var. Kendi renginle var olabilmek var.  

Süresiz eğitim: Öğrenilecek şeyler bitmez. Hele yabancı dil sonsuz bir maceradır. Eski, yeni tüm öğrencilerime sürekli yeni fırsatlar sunmaya çalışırım.  

Evliyim. Dünyalar tatlısı bir oğlum var.

Bazı öğrencilerim