Hakkımda

1984 Kırcaali – Bulgaristan doğumluyum. Ailem 1989 yılında Türkiye’ye göç etti.

2007 yılının başında Abant İzzet Baysal Üniversitesi İngilizce öğretmenliğinden mezun oldum. O tarihten bu yana özel kuruluşlarda İngilizce öğretmenliği yapıyorum. 2010 yılından beri sadece İngilizce sınavlara yönelik eğitim veriyorum.

Eğitim tarzım hakkında ayrıntılar:

  • Çeviri becerinizi geliştirmeyi çok önemsiyorum. Kelime ve gramer kurallarını öğrenmenin en etkili yöntemin bu olduğunu düşünüyorum. Geliştirdiğim çeviri yöntemi sayesinde ilk günden itibaren, altyapınız sıfır olsa bile, çeviri derslerine başlıyorum.
  • Sadece soru çözmeye yönelik ayrıntıları öğretmeye çalışıyorum. Her şeyi öğretmeye çalışmak yerine belirli konularda hız kazandırmayı amaçlıyorum.
  • Teknolojik anlamda elimden geldiğince destek sağlamaya çalışıyorum. İngilizce sınavlara yönelik bir kelime uygulaması hazırladım.
  • Sizi sürekli olarak derse dahil etmeye çalışıyorum. Sadece ders dinlemenizin etkisinin çok az olduğunu düşünüyorum.
  • Aranızda rekabet oluşturmak için elimden geleni yapıyorum. Ekstra çaba sarf ettiğinizi gördüğüm her an çok mutlu oluyorum.
  • Ders konularını maddeler dahilinde ele almayı ve bir seferde bütün konu yerine soru çözdürme değeri olan küçük, somut hedefleri benimsetmeyi amaçlıyorum.

YDS eğitimi üzerine 3 kitabım var: Deep Reading , Extreme Deneme Seti ve YDS Gramer Notları ve Sınav Teknikleri. Bu aralar; özgün soru bankası ve başlangıç seviyesindeki öğrencilere yönelik kaynaklar hazırlıyorum. 1 yıl içerisinde hepsi baskıya girmiş olacak.

Günümüz itibariyle İzmir’de özel bir kuruluşta YDS ve IELTS eğitimi veriyorum.

Bana ulaşmak istiyorsanız iletişim sayfasına erişiniz.

Evliyim, ve bir oğlum var.

A post shared by Ergin Yıldız (@ergin.hoca) on

#7

A post shared by Ergin Yıldız (@ergin.hoca) on