Eyleme -ing takısı eklemeyi gerektiren tüm gramer kalıpları

Eyleme -ing takısı eklemeyi gerektiren farklı gramer kuralları vardır. İster farklı zamanlarda cümleler kurmak, ister kısaltma yapmak olsun tüm ayrıntılar 2 videolan oluşan bu ders serisinde. İlk ders -ing takısının kullanım laanlarına, 2. ders ise Google Translate tarafından genellikle yanlış çevrilen zorlu bir ayrıntıya yönelik.

Okumaya Devam Et →

Passive voice konu anlatımı & Farklı edilgen cümle kalıpları

Passive voice, eylem odaklı bir gramer konusudur. İşi yapan kimseden ziyade ortaya çıkan sonucu ön plana çıkarır. Bu ders, edilgen cümlelerin sadece zaman çekimlerine değil, aynı zamanda modal eylemler, fiilimsi gibi kalıplarda da nasıl kullanıldığına yer veriyor. İngilizce edilgen cümlelerle alakalı ileri düzey ayrıntıların tamamı burada.

Okumaya Devam Et →

Modal eylemler konu anlatımı & Modal eylemlere alternatifler

Modal eylemler, yazarın kendi fikrini ifade edebilmesi adına en önemli araçlardan biridir. Tavsiye, olasılık gibi ilişkiler çoğu cümlenin can damarını oluşturacağı için modal eylemler konusuna hakim olmak önemlidir. Bu derste, tüm modal eylemlerin fonksiyonlarını anlatıyorum ve aynı zamanda alternatif kullanımlar konusunda bol seçenek sunuyorum.

Okumaya Devam Et →

İngilizce zamanlar konu anlatımı & Sınavlara yönelik ince ayrıntılar

İngiliz kültürünün detaycı yapısı zamanların kullanımına yansımış durumdadır. Bunun tam aksine, Türkçe’de pratiklik ön plandadır. Aynı takıyla bir sürü farklı durumu anlatır geçeriz. Bu video ders serisinde, kendi içinde karşılaştırmalı olarak İngilizce tüm zamanları anlatıyorum.

Okumaya Devam Et →