IELTS task 1 video ders serisi & Tüm grafik türleri

IELTS writing task 1, grafik yorumlamaya yönelik görevler içerir. 20 dakikalık süre içerisinde en az 150 kelimeden oluşan bir yazı oluşturmanız gerekir. Bu ders serisi, task 1 bölümünde karşımıza çıkan her grafik türüne yönelik 1 örnek içermektedir.

Okumaya Devam Et →

IELTS essay türleri & Video ders serisi

IELTS, 5 farklı essay türüyle ön plana çıkar. Opinion ve discussion başta olmak üzere, problem solution, advantage disadvantage ve 2 sorulu essay soruları yaygınca karşımıza çıkar. Her biri için yazı akışı, kullanılan kalıplar biraz farklılık gösterir. Bu video ders serisinde tamamına yönelik örnekler bulacaksınız.

Okumaya Devam Et →

IELTS writing task 1 örnekleri

Grafik türleri birbirinden farklıymış gibi görünse de, onları yorumlamak için kullanılan kelimeler ve cümle kalıpları pek farklılık göstermez. Tek bir döneme ilişkin veri içeren grafikleri yorumlamak diğerlerine nazaran daha zordur.

Okumaya Devam Et →

IELTS speaking part 3 örnek sorular ve cevaplar

IELTS speaking son bölüm soruları diğerlerine göre daha zordur, çünkü sorular artık sadece size yönelik değildir. Toplumsal olaylar, çevre, ekonomi vb. gibi konulardan bolca soru gelir. Bu yazıda bir sürü çıkmış IELTS speaking sorusu ve örnek cevaplar bulacaksınız.

Okumaya Devam Et →

IELTS speaking part 1 örnek sorular – Orta zorlukta yanıtlar

IELTS konuşma sınavının ilk bölümü sadece sizi tanımaya yönelik sorular içerir. Konular, herkesin hayatında var olan müzik, alışveriş gibi temalar içerir. Bu yazıda size çıkmış IELTS sorularından oluşan onlarca örnek hazırladım.

Okumaya Devam Et →

Basit bir dille yazılmış IELTS speaking cue card örnekleri

IELTS speaking sınavının 2. bölümü, karşılıklı konuşma içeren diğer kısımlardan daha zordur. Size tam 18 farklı konuda örnek cevaplar hazırladım. Sınava girmeden önce mutlaka göz atın. Bazı cevapların birden fazla konuya uyarlanma ihtimali olduğunu da unutmayın.

Okumaya Devam Et →

IELTS essay örnekleri – 7 bant skoruna göre yazılmış 15 essay

7 bant skoruna uygun bir dille yazılmış toplam 18 IELTS essay örneği. Yazılar, opinion essay başta olmak üzere her bir essay türünden en az 1 örnek barındırıyor.

Okumaya Devam Et →