Sağlıkla alakalı İngilizce sınav kelimeleri

Sağlıkla ilgili en önemli İngilizce kelimeleri, cümle içinde ve çeviriyle birlikte öğrenmek için bu yazıyı inceleyin. Essay yazarken veya konuşurken en gerekli sağlık kelimeleri bu derste.

Okumaya Devam Et →

Sebep olmak anlamına gelen İngilizce kelimeler

Sebep olmak kelimesi; olumlu, olumsuz, zorla, gönüllü bir şekilde vb. olmak üzere farklı koşullarda karşımıza çıkar. Sebep sonuç ilişkisi hayatımızın her alanında mevcut olduğu için özellikle iyi bilinmesi gereken bir kelime grubudur.

Okumaya Devam Et →

Have & Contain yerine 20 eş anlamlı kelime, örnek cümleler

Sahip olmak, içermek yaygınca kullanmak durumunda kaldığımız eylemlerdir. Bu yüzden, anlamca küçük nüans farklılıkları içeren bir sürü eş anlamlı alternatife sahiptirler. Bu derste her birini örnek cümle içinde ve çevirisiyle birlikte göreceksiniz.

Okumaya Devam Et →

Eğitimle ilgili İngilizce kelimeler ve örnek cümleler

Eğitimle alakalı durumlarda kullanmak üzere onlarca kelime, örnek cümleler ve çevirileriyle birlikte sizi bekliyor. Kelimeler özellikle IELTS ve TOEFL sınavındaki sorulara göre seçildi.

Okumaya Devam Et →

Çevre ile alakalı İngilizce kelimeler

İngilizce sınavlarda konuya özgü kelimeler kullanmak sınav skorunu belirgin ölçüde arttırır. Bu yazıda çevre ile alakalı sorularda kullanılmak üzere onlarca kelime derledim, örnek cümleler hazırladım ve tamamını çevirdim.

Okumaya Devam Et →

Start yerine 20 eş anlamlı kelime

Başlangıç çoğu durumda kullanılmaya aday bir kelimedir. Bu yüzden farklı durumlarda kullanılmak üzere bir çok eş anlamlı hali vardır. Olumsuz durumlarda önce çıkan, ticarette daha yaygınca kullanılan, edebi değeri yüksek alternatifler ve diğerleri bu derste.

Okumaya Devam Et →