İnternet üzerinden esnek gün ve saatlerde speaking dersleri. İster IELTS, TOEFL gibi akademik sınavlara yönelik, isterseniz iş dünyasına. Veya sadece gündelik konuşmalar. Tercih sizin.

Speaking derslerinde neler yapıyoruz?

Pratik Öncelikli

Speaking derslerinin öncelikli amacı tabi ki bol pratik. Hedefinize bağlı olarak speaking konularını belirliyor ve hemen konuşmaya başlıyoruz. Amaç, IELTS ve TOEFL puanı ise son dönemlerde çıkan soruları kullanıyoruz.

Kelime Desteği

İlk öğrenilmesi gereken kelimeler listelerden, kitaplardan seçilmez. Söylemek isteyip aklınıza gelmeyenler, yanlış kullandıklarınızın yerine alternatifler öncelikli olanlardır. Bunu da hiçbir kitap size sunamaz. Bolca konuşur, tespit eder ve düzeltiriz.

Gramer Hataları

Bazı cümle kalıpları ısrarla yanlış kullanılıyor. Problem yok. İlk adım hangileri olduğunu öğrenmek, ikinci adım düzeltmek. Speaking derslerinde gramer konu anlatımı talebe bağlı. Genellikle yanlış kullanılan yapıdan sonra hemen doğrusunu tekrarlıyorum ve böylece konu anlatımı olmadan bile (kısmen) öğrenmiş oluyorsunuz.

Telaffuz

Amaç mükemmel telaffuz değil. Zaten doğal bir yetenek yoksa bu gerçek dışı bir hedef olur. Fakat, telaffuzu görece bozuk olan seslere hemen müdahale ediyoruz. IELTS ve TOEFL sınavlarında telaffuzun puan değeri çok yüksek.

Akıcılık & Uzun Cümleler

Kelime, gramer eksikliği tek engel değil. Daha akıcı bir şekilde, daha uzun cümleler kurmak için önce nelerden bahsedilebileceği konusunda fikir sahibi olmanız gerekli. Bunun için, sadece neden değil, ne zaman, nerede, kiminle, ne kadar süredir vb. farklı soru kelimelerine odaklanmak yeterli.

Yeni Cümle Kalıpları

Kurduğunuz cümleleri farklı şekillerde ifade edebilmek çalışmamızın önemli bir parçası. Bu sayede sizin gibi düşünerek, diğer hangi kalıpları kullanabileceğimizi keşfetmiş oluyoruz.

Speaking dersleri nerede, ne zaman yapılıyor?

Ders güün ve saat seçimi esnek. Birlikte belirliyoruz. Size bir kullanıcı adı ve şifre veriyorum. Microsoft Teams uygulamasını kullanarak derse bağlanıyoruz. Ayrıca, kayıt ediyoruz ve dilerseniz tekrar seyredebiliyorsunuz.

Haftada kaç saat speaking dersi?

Esas olan düzenli pratiktir. Belki her gün yarım saat, belki haftada 3 gün 1’er saat. Size kalmış. Programınız neye izin veriyorsa uyum sağlamaya çalışıyoruz.

Ücretsiz İngilizce Altyapı Dersleri

Tüm öğrencilerim için İngilizce altyapı dersleri süre sınırı olmadan ücretsiz. Okuduğunu anlama, cümle kurma, eş anlam gibi çalışmalar Pazartesi, Çarşamba ve Cuma akşam 19:00 – 20:00 saatleri arasında canlı yayında.

İletişim

Daha detaylı bilgi için 0542 733 77 09. E-posta: ergin@erginhoca.com WhatsApp mesajı için tıklayın. Ücretlendirme saat başına yapılıyor.